Animal Biosa, to probiotyczna mieszanka paszowa uzupełniająca, produkowana w nszym zakładzie, zarejestrowanym pod numerem weterynaryjnym PL1002083p W składzie mieszanki znajduje się wiele szczepów pożądanych kultur mikroorganizmów oraz leczniczych ziół poddanych fermentacji. Ze względu na swój bogaty skład, w tym obecność dziewiętnastu wyciągów ziołowych. Animal Biosa wyróżnia się zdecydowanie na rynku preparatów zawierających tzw. efektywne mikroorganizmy.
Animal Biosa spełnia bardzo istotną rolę w pierwszym zasiedleniu przewodu pokarmowego nowo narodzonych zwierząt. Podanie preparatu zaraz po urodzeniu podnosi system odpornościowy zwierząt, przyczyniając się zwłaszcza do produkcji witamin B i K, a wytwarzane enzymy w znacznym stopniu ułatwiają trawienie węglowodanów ( tłuszcze, skrobia, cukry). Preparat jest bardzo skutecznie zapobiega zakarzeniom bakteriami Salmonelli i Coli, a także oczyszcza organizmy z wszechobecnych toksyn. Dezaktywuje on również formaldehydy, używane do konserwacji pasz.
Stosowanie preparatu Animal Biosa w chowie zwierząt, nie tylko zapobiega chorobom układu pokarmowego, ale też poprawia przyswajalność pasz, podnosi ogólną kondycję zwierząt hodowlanych i domowych. Stosowany zewnętrznie, przyspiesza gojenie ran i otarć, ogranicza występowanie grzybic oraz dostęp pasożytów do skóry zwierząt.
Bardzo ważnym efektem stosowania preparatu Animal Biosa jest znaczne ograniczenie wydatków na leki, w tym na antybiotyki, sięgające nawet do 80%.
Znakomite efekty daje zastosowanie naszej probiotycznej mieszanki przy zakiszaniu pasz. Stosując 0,5 – 1 litra preparatu na 1 tonę zielonej masy, otrzymujemy wysokiej jakości paszę, która zachowuje przez cały okres składowania pełną wartość odżywczą. Duża zawartość bakterii kwasu mlekowego, gwarantuje dobrą przyswajalność i pełne wykorzystanie kiszonki w dawce pokarmowej.
Animal Biosa – dozowanie
Bydło:
Krowy mleczne: w pierwszym miesiącu stosujemy 100 ml trzy razy w tygodniu. W następnych miesiącach 50 ml dziennie.
Opasy: 50 ml trzy razy w tygodniu
Cielęta starsze: 20 ml dziennie.
Cielęta młode: 10 ml dziennie.
W przypadkach wystąpienia biegunek ilość należy podwoić, aż do ich ustąpienia. Proces obniżania zawartości komórek somatycznych w mleku konsultujemy indywidualnie.
Trzoda chlewna:
Lochy: na 10 dni przed oproszeniem – 100 ml dziennie, po oproszeniu do 12 dni po 150 ml dziennie.
Prosięta: zaraz po urodzeniu dozujemy 1-2 ml do ryjka, a nstępnie 5-10 ml dziennie.
Tuczniki: ze względu na intensywny tucz wysokobiałkowymi paszami w hodowlach fermowych, dozujemy do 50 ml dziennie na sztukę. W hodowli domowej do 30 ml na sztukę dziennie.
Konie:
Konie dorosłe: dozujemy 40 ml dziennie w oprysku na paszę lub do pojenia.
Żrebięta: 20 ml dziennie, w sposób opisany wyżej.
Stosować także zewnętrznie w celu szybszego gojenia chorób skórnych, ran i otarć oraz stanaów zapalnych strzałek. W tym celu należy przygotować 10 % roztwór preparatu Animal Biosa.
Drób:
Stosować 2 litry preparatu Animal Biosa rozcieńczone w 1000-4000 litrach wody.
Podawać 3 razy w tygodniu.
Gołębie:
łyżeczka na 3 – 5 litrów wody do picia
Pszczoły:
bioasekuracja pasiek: 0,5 % roztworem bio-preparatu spryskać ramki i wnętrze ula oraz jego najbliższe otoczenie,
zapobieganie chorobom: dodatek do wody w ilości: 1% roztworu z wodą lub dodatek do syropu: 50 ml biopreparatu / rodzinę. Do ciasta: 50 ml na kilogram masy.
Zwierzęta domowe:
od 5 ml dziennie do picia rozcieńczone z wodą lub wymieszane z karmą.
HIGIENIZACJA
Bardzo ważnym elementem, w stosowaniu pożytecznych mikroorganizmów, jest „wprowadzenie” pożądanej mikroflory do obiektu inwentarskiego. Aby pożyteczne mikroorganizmy mogły skutecznie działać, muszą dominować nad drobnoustrojami patogennymi. Cel ten osiągniemy poprzez oprysk całego wnętrza obiektu 10% roztworem preparatu Biosa Composter
Biosa Composter, to specjalnie dobrana kompozycja pożytecznych mikroorganizmów służąca przede wszystkim do bioasekuracji ferm hodowlanych. Przeznaczony jest w szczególności do:
– higienizacji wszystkich pomieszczeń inwentarskich i hodowlanych,
– higienizacji i udrażniania kanałów gnojowych i trakcji ściekowych w fermach,
– likwidacji odorów poprzez szybkie wiązanie siarkowodoru i amoniaku,
– fermentacji gnojowicy i kompostowania obornika